Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Bu, termoset malzeme grubundan kimyasal bir reçinedir. Suya, asitlere ve bazlara karşı direnç çok iyidir. Zamanla özelliklerini kaybetmez. Döşeme için epoksi reçinesindeki ayrı monomerler, uzun zincirli moleküler bağların oluşumu ile bir sertleştirici (sertleştirici) ile birleştirilir.

 

Bu epoksi kaplama bir kombinasyondur; Karışım katı bir polimer oluşturmak üzere sertleşir. Kural olarak, diğer termoset plastikler gibi iki bileşenli epoksiler, belli bir süre sonra sıvı halde katılaşır ve yaklaşık 24 saat (kuruma için) kurumaya başlar ve yaklaşık 7 gün içinde son bir sertliğe ulaşır.

 

 Epoksi Nedir Ve Nerelerde Kullanılır?

 

Çevresel etkilere dayanıklı yapıların oluşturulması her zaman inşaat sektöründe tartışma ve araştırma için en önemli konulardan biri olmuştur. vb.) ve bir grup teknolojik yapı malzemesini korumak için tasarlanmış estetik malzemeler kullanarak bina zeminlerinin (iç ve dış) en kötü koşullarına karşı sanayi (mekanik, fiziksel ve kimyasal). Ek olarak, mükemmel yapışma, mekanik ve fiziksel dayanımlarından dolayı, çeşitli yapı malzemelerinin yapıştırılması ve sabitlenmesi için epoksi boya malzemeleri kullanılır.

 

 Epoksi Kullanım Alanları Uygulama Şekli

 

Yapıştırma takviyesi ve demir; Taş, çelik, alüminyum ve hatta ahşabı yapıştırmak için. Betonarme; filiz dikim çalışmaları yapmak için demir çubuklar. Beton, sıva, metal, seramik, polyester ve epoksi zemin için uygundur.

 

Çatlakları yerleştirirken ve çatlakları onarırken prefabrike betonarme elemanlar ve kolonlarda kullanılır. Koruyucu bir kaplama olarak yüzeye uygulanır. Köprünün taban plakalarında kesintisiz toprak ve mukavemetli üretim için, makine destekleri, montaj cıvataları, ray rayları da yine kullanım alanlarındandır.

 

Ahşap, taş ve betonarme yapıların yüklerini, hasar ve aşınmalarını artırmak için yapısal değişiklikler yapın ve yapısal ve imalat hataları durumunda yapıları güçlendirir. Zemin ve duvarların birleşim yerlerinde, katı, su geçirmez ve kimyasal olarak dirençli sütür dolgu maddeleri gibi kimyasal ve mekanik etkenlere maruz kalacak seramik kaplamalar; havuz, çamaşırhane, hastane, laboratuvarlar için kullanılabilir.