Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi, zeminin daha sert ve de dayanıklı bir hâle getirilmesi için kullanılan; kimyasal bir malzemedir. Epoksi, zemin kaplama işlemlerinde uygulanır. Epoksi zemin kaplama, günümüzde zemin kaplama işlemlerinde oldukça tercih edilmektedir.

 

Epoksi zemin kaplama işlevi haricinde, farklı dekorasyon araçlarında da karşımıza çıkmaktadır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları, hem dayanıklılık hem de estetik bir yapı sağlar. Sağlam bir yapı malzemesi olmasının yanında, istenilen şekli alması nedeniyle de; epoksi, estetik kolaylık sağlar.

Epoksi zemin üzerine, oldukça kolay uygulanır. Kullanım rahatlığı, hijyenik olması, kolay temizlenebilmesi ve tüm kimyasal maddelere olan geçirmez yapısıyla avantajlıdır. Bu özellikleri, onu diğer zemin kaplamalardan kolayca ayırmaktadır.

 

 Epoksi Boya Nasıl Uygulanır?

 

Epoksi zemin boyası, uygulanması kolay olmakla birlikte; bazı hususlara dikkat etmeyi gerektirir. Öncelikle boya yapılacak olan yüzey, iyice temizlenir. Yüzeyde herhangi bir kir, yağ, toz, pas olmaması gerekir. Sonra, yüzeyde çıkıntılar var ise; temizlenir. Boya işleminin öncesinde; yüzeyin, tamamen pürüzsüz olması sağlanmaktadır. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra ise; epoksi boya astarı, yüzeye uygulanmaktadır.

 

Astar kuruduktan sonra, ara kat malzemesi uygulanmaktadır. Daha sonra da, çelik mala yardımı ile; epoksi boya uygulanır. Bu işlemlerden sonra, isteğe bağlı olarak; yüzeye şekil verilir ve de kurumaya bırakılır. Epoksi zemin boyasının uygulanması, bu işlemlerle tamamlanmaktadır. Yapılan tüm işlemlerin, epoksi boya ustası ve bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması tavsiye edilir.