Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi içerisinde sertleştici ve reçine maddeleri bulunan genellikle tekne yapım ve tadilatlarında kullanılan bir maddedir. Gelişen teknoloji ve bilgi sayesinde kullanım alanları oldukça genişlemiştir. Ev tadilatlarında da tercih edilirken son zamanlarda ahşaplar ile kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır.

 

 Epoksinin Evlerde Kullanım Alanları

 

Genel tadilatlar dışında özellikle mutfak ıslak zeminlerinde, ahşaplar ile masa yapımında aktif olarak kullanılır. Şeffaf bir görünüme sahiptir. Boyalarla renklendirilebilir. Şeffaf olmasından dolayı küçük objeler, çiçekler üzerine dökülerek desenli bir zemin oluşturulabilir. Bu sayede takı tasarımı da yapılabilir.

 

 Epoksi Hazırlama

 

Epoksi paket içeriğinde iki farklı kaplarda hafif jel madde olarak gelir. Bu iki maddeyi dengeli oranlarda karıştırdığınızda yavaş yavaş sertleşmeye başlıyor. Sertleşmenin sebebi bu iki maddenin kimyasal reaksiyona girerek dışarıya ısı çıkarması olayıdır. Yani ısındıkça sertleşme süreci gerçekleşir. Sonrasında jöle kıvamı alarak iyice sertleşir. Jöle kıvamına gelene kadar epoksi karışımı üzerinde çalışma yapabilirsiniz. Oldukça kuvvetli bir yapışkan olan bu maddeyi kullanırken eldiven takmayı unutmamalısınız. Aside, suya ve alkali maddelere karşı direnci yüksektir.

 

 Epoksicenter Firmasının Vermiş Olduğu Hizmetler

 

 -Epoksi Kaplama: Epoksi kaplama genellikle beton zeminlerin aşınmasını engellemek için yapılır. Yağa dirençlidir. Kayganlığı önler. Renklendirilebilir olduğu için epoksi kaplama zemini şık bir görünüme kavuşturur.

 

– Epoksi Boya: Zeminlere dekoratif şekiller vermek için kullanılır. Epoksi boya alkali ve su gibi bir çok maddeye karşı dirençlidir.

 

– Epoksi Zemin: Epoksi kayganlığı önler, şekillendirilebilir, şeffaftır, dekoratif renklendirmeye elverişlidir. Bu sebeple epoksi zemin uygulamalarında tercih edilir.