Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi zemin kaplama (veya epoxy) koruyucu olarak sınıflandırılan bir kimyasal reçine türü olan epoksi ile zeminin kaplanması işlemlerine verilen gelen isimdir. Epoksi reçine ya da İngilizce kullanım adı ile piyasada da bilinen epoxy resin zemin kaplama malzemesi olarak son yıllarda özellikle tercih edilmektedir.

 

Epoksi reçine, üzerinden zaman veya nem, kir gibi etmenler sonrasında yapısını kaybetmeyen özellikle dayanıklı ve uzun ömürlü bir zemin kaplama malzemesidir. Kısa adı ile epoksi olarak da bilinen epoksi reçineleri ayrıca insan sağlığına zararlı bileşenler içermezler veya zararlı gazlar yaymazlar. Epoksi zemin kaplama, yüksek dayanıklılığı sayesinde son yıllarda havacılık, gıda ve kimya gibi endüstrilerde tercih edilir bir duruma gelmiştir.

 

 Epoksi Zemin Kaplama

 

Epoksi zemin kaplama, yer yüzeylerinin epoksi veya epoksi reçine bazlı zemin kaplama malzemeleri ile örtülmesi işlerine verilen genel isimdir. Epoksi zemin uygulamaları, mevcut teknoloji ile hem kolay hem de ekonomik olarak hemen hemen her zemine uygulanabilmektedir. Özellikle beton atılmış ham olmayan her zemin epoksi kaplamaya ya uygundur, ya basit işlemler ile uygun hale getirilebilir. Epoksi zemin kaplama işlemleri sonrasında aralarda ek yeri kalmadığı için sağlıklı ve pürüzsüz bir zemin kolaylıkla elde edilebilir.

 

Epoksi reçine veya türevleri ile hazırlanmış zeminler özellikle toz ve diğer kirletici elemanlara karşı normal tipteki zeminlere göre önemli avantajlar sergilerler. Ayrıca bir diğer özellik olarak epoksi kaplama, geleneksel zemin kaplama yöntemlerine göre çok daha esnek ve dayanıklı yapıdadır. Düzgün yapılmış bir epoksi zemin kaplama yıllarca formunu koruyarak temiz ve düzenli bir zemin garanti eder.