Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi zemin kullanım amacına göre farklı şekilde uygulanan zemin kaplamasıdır. Epoksi zemin çoğu zaman değişik türde yapılmaktadır. Her mekana aynı epoksi zemin uygulanmaz. Bunun için kullanım amacına göre özel maddeler ile yapılmaktadır. Örneğin bir spor salonuna ve oto park zeminine uygulanan epoksi zemin kaplama uygulaması aynı değildir. Epoksi zemin uygulamaya başlamadan önce zeminin profesyonel işçiler tarafından yapılması gerekmektedir.

 

 Temiz Yüzey Oluşturulması

 

İlk aşama olarak epoksi zemin uygulanacak zeminin pürüzsüz ve temiz olması gerekmektedir. Zemin epoksi kaplama için uygun değil ise önce bu yüzeye temizleyici maddeler ile temizlik yapılır. Daha sonra zeminde oluşan çatlaklıklar giderilir ve dümdüz bir zemin görünümü elde edilir. Temizlenen zemin yüzeyi epoksi zeminin uygulanması için yeterlidir. Bu aşamadan sonra ikinci aşamaya geçilir ve kaplama yapımına devam edilir.

 

 Astar Uygulaması ile Epoksi Kaplama

 

Epoksi zemin uygulamasının ikinci aşaması ise astar dökümü ile ilgilidir. Temizlenen ve kuruyan zeminin üzerine astar dökümü yapılır. Ve zeminin her tarafına astar uygulaması büyük bir titizlikle yapılır.

 

Astarın kuruma işlemi bittikten sonra ikinci kat uygulaması yapılır. İkinci kat arakat olarak da bilinmektedir. Arakat uygulaması ise epoksi zeminin özel bir maddesi ile yapılmaktadır. Daha sonra son kat olarak epoksi zeminin ana maddesi zemine uygulanır ve uygulama bitirilir. Gerekli görüldüğü durumlarda boyama işlemi veya diğer onarım işlemleri de bu aşamada yapılmaktadır.