Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

İstanbul’un bir çok yerinde epoksi zemin hizmeti veren Epoksicenter firması, Esenler semtinde de müşterilerine kusursuz hizmet sunmaktadır. Epoksi kaplamanın birincil yönü, normal zemin boyalarından kimyasal olarak farklı olmasıdır. Reçineli döşeme, iki bileşenli bir epoksi sisteminden oluşmaktadır. Epoksi yapıştırıcıya benzer şekilde polimer reçineleri ve sertleştiricilerin bir kombinasyonudur.

 

Uygun şekilde karıştırıldığında, epoksi reçinesi ve sertleştirici birbirine reaksiyona girerek her bir bileşik ve zeminin kendisiyle kimyasal bir bağ oluşturur. Kimyasal bağ, dayanıklı, bozulmaya karşı dayanıklı sert bir plastik malzeme oluşturur ve alt tabakasına son derece iyi yapışır.

 

 Esenler Epoksi Zemin Kaplama

 

Epoksi döşemenin en basit tanımı, en az iki milimetre derinliğe sahip bir zemine uygulanan çoklu epoksi katmanları içeren bir döşeme yüzeyini önermektedir. Tipik olarak bir epoksi zemin ve epoksi zemin kaplaması karşılaştırılırken ortaya çıkar. İkisi arasındaki fark, epoksi derinliğinde yatmaktadır. Belirtildiği gibi, epoksi zeminler, en az iki milimetre kalınlığında bir epoksi kaplama olarak sınıflandırılmıştır. Kalınlığı iki milimetreden az olan herhangi bir epoksi zemine genellikle epoksi zemin kaplama denir.

 

 Esenler Epoksi Boya

 

Epoksi boya, orijinal olarak endüstriyel zemin uygulamaları için tasarlanmış iki parçalı bir boya ürünüdür. Ancak modern zamanlar, iç mekanlar için sert, dayanıklı ve koruyucu bir kaplama sağlayan epoksi boyaların konut alanları için kullanıldığı görülmüştür.

 

Epoksi boya iki sıvı bileşen halinde tedarik edilir: uygulamadan hemen önce karıştırılması gereken epoksi reçine ve sertleştirici. Epoksi boya, piyasadaki en sağlam ve en dayanıklı boya seçeneklerinden biri olarak bilinir.