Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

İstanbul’un bir çok yerinde epoksi zemin hizmeti veren Epoksicenter firması, Güngören semtinde de müşterilerine kusursuz hizmet sunmaktadır. Epoksi, bir malzeme sınıfını ve bu malzemeleri kullanma eylemini temsil eden bir terimdir. Epoksi “sistemler”, reçineler ve sertleştiricilerin bir kombinasyonuna dayanmaktadır. Birlikte karıştırıldığında, reçine ve sertleştirici sert bir plastik malzeme oluşturmak için kimyasal olarak reaksiyona girer.

 

Nihai malzeme güçlü, dayanıklı ve çoğu taban katmanına son derece iyi yapışır. Epoksi zeminler o kadar güçlüdür ki, endüstriyel ortamlar, hastaneler veya spor tesisleri gibi yoğun trafik alanlarında kullanılırlar.

 

 Güngören Epoksi Zemin Kaplama

 

Epoksi zemin, giderek daha popüler hale gelen benzersiz bir zemin malzemesidir. Beton bir zemin düzleştirilip hazırlandıktan sonra, bir reçine ve sertleştirici bir kimyasal birlikte karıştırılır. Kimyasal reaksiyon karışımı birkaç gün içinde sert plastik bir zemine dönüştürecektir.

 

Böylece, bileşik beton üzerine dökülür ve ikinci veya üçüncü bir kat uygulanmadan önce sertleşmesine izin verilir. Bu sıvıdan katıya işlem epoksi zemin kaplama türünün güçlü, leke tutmaz ve daha fazlasını yapabilmesini sağlar. En popüler kullanım alanları hastanelerde, okullarda, garajlarda ve endüstriyel ortamlardadır. Ancak konut oturma odaları, mutfaklar veya diğer oda türleri için de yararlı olabilir.

 

 Güngören Epoksi Boya

 

Epoksi boyalar iki parçanın karıştırılmasını gerektirir. Kullanıcı uygun oranlarda karıştırmalı ve ürünün kuruması için önerilen süreyi beklemelidir. Karıştırıldıktan sonra, boyaları çeşitli şekillerde uygulamak mümkündür.

 

Çoğu zaman bir kişi garaj katında bir rulo kullanır. Epoksi boya, normal boyalardan daha kalın ve yapışkandır, ancak pürüzsüz bir sonuç elde etmek için yuvarlanır. Betona uygulandığında, kaymaz granüllerin eklenmesi parlak yüzeyin kırılmasına yardımcı olur ve zeminin ıslakken kaygan olmasını önler. Benzer uygulama yöntemleri yüzme havuzlarında da kullanılır.