Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi malzemesi güçlü bir yapıştırıcı olan reçine olmaktadır. Yer kaplamalarında kullanıldığı gibi inşaat sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe bal kıvamında olan bu malzeme tahtaları, çimentoyu ve çeliği yapıştırmada kullanılmaktadır.

 

 İkitelli Organize Sanayi Sitesi Epoksi Zemin Kaplama

 

Epoksi zemin kaplama zeminlerin üst yüzeylerini her türlü aşınmadan ve kirlenmeden korumak için kullanılmaktadır. Bu uygulama ile zeminler hava koşullarının çeşitliliğinden, sürtünmenin aşındırıcı etkilerinden, kirlenmeden ve kimyasal aşınmalardan korumaktadır.

 

Zeminleri her türlü dış etkilerden koruyan ve kullanım ömürlerini uzatmaktadır. Ayrıca epoksi zemin birbirinden farklı dekoratif seçenekleri ile kullanıldığı mekana güzellik katmaktadır.

 

Epoksi zemin kaplamalarının kullanıldığı yerlerin başında sağlık sektörü, gıda sektörü, ambalaj ve ofset sektörü olmaktadır. Temizlenmesinin oldukça kolay olması ve aşınmaması sebebi ile kolay steril edilmesi hem sağlık sektöründe hem de gıda sektöründe sıklıkla kullanılmasına neden olmaktadır.

 

Ayrıca epoksi zemin kaplama uygulamalarının en çok kullanıldığı mekanlar ise otoparklar, imalathaneler, hastaneler, laboratuarlar ve spor salonları olmaktadır.

 

Yukarıda da görüldüğü gibi, epoksi zemin kaplamaların en çok tercih edildiği noktalar strelizasyonun önemli olduğu ve yaya yada araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler olmaktadır.

 

 İkitelli Organize Sanayi Sitesi Epoksi Boya

 

Epoksi zeminler dayanıklı olmalarına rağmen bazı zamanlarda boyalarının yenilenmesi gerekir. Ayrıca otopark gibi alanlarda trafiğin düzenlenmesi içinde epoksi boya gerekmektedir. Hem zemin üzerine yapılan boyalar hem de duvarlara ve kolonlara uygulanan boyalar trafiğin düzenlenmesinde son derece önemli olmaktadır.