Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

İstanbul merkezli kurulan EpoksiCenter firmasının deneyimi ve uzman ekibi ile hizmet verdiği alanların başında zemin kaplama geliyor. Zeminin olduğundan daha sert, darbe ve hava koşullarına karşı sağlam bir hale getirilmesi için kimyevi bir malzeme olan epoksi ile zeminin kaplanması işlemi epoksi zemin kaplama olarak bilinir. Günümüzde zemin kaplama işlemlerinde sıkça tercih edilen bir kaplama çeşidi. Dekorasyon araçlarında yine karşımıza çıkıyor.

 

İstanbul Epoksi Zemin Kaplama

 

Uygulandığı yapılara, dayanıklı ve estetik bir görünüm kazandıran epoksi zemin, kullanım rahatlığı, hijyenik olması, kolay temizlenebilmesi ile beğenilen kaplama türü. Kaplamanın özellikleri arasında, yağ ve tüm kimyasal maddelere karşı geçirgen olmaması, izolasyon niteliği taşıması, korozif ortamlara karşı dayanıklılık yer alıyor. Geniş renk seçenekleri, sürtünmeye karşı dayanıklılık, uzun ömürlülük,  estetik duruş sunması ve kuvvetli yapıştırma gücü de göze çarpan etkili özellikleri. Suya, aside, alkaliye direncinin yüksek olması en önemli hususlardan.

 

İstanbul Epoksi Boya

 

Günümüzde epoksi boyanın kullanım ağı giderek yaygınlaşmaktadır. En yaygın kullanım alanı epoksi boya için zemin kaplamalarıdır. Suya, asitlere ve alkaliye dirençli, zamanla direnci kaybolmayan, yapıştırıcı niteliği olan kimyasal reçine epoksi boyadır. Taze ve eski betonları birleştirmek için ; zemin ve duvar boyaları olarak genellikle kullanılır. Yapılarda oluşan çatlak ve oyukların doldurularak yapıştırılmasında, prefabrik beton ve kolonların montajında, duvar seramik derzlerinde ise boya ve astar olarak kullanılmaktadır.