Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Suya, aside, alkalik ürünlere dayanıklı olan yapı malzemesine epoksi denir. Zaman içerisinde özelliklerinden hiçbir şey kaybetmez.

 

 Küçükçekmece Epoksi Zemin Kaplama

 

İlk olarak epoksi zemin kaplama için yüzey hazır hale getirilmelidir. Tüm kaplamalarda olduğu gibi, epoksi uygulamasında da yüzey hazırlanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeye beton yeni dökülmüşse, en az 30 gün bekledikten sonra epoksi kaplaması yapılmalıdır. Uygulama sırasında beton yüzey, su ile temizlenmelidir.

 

Temizlendikten sonra kalan yağ lekeleri beton temizleyicisi ile temizlenmelidir. Beton temizleyiciden sonra zemin, basınçlı su ile yıkanır. Bir fırça yardımıyla, zemin üzerinde köpürmeler yok olana kadar fırçalama işlemi yapılır. Ardından tekrar yıkanır. Zeminin hazır olduğundan emin olunmalı, epoksi zemin ancak bu şekilde yapılabilir. Hazır olup olmadığı şu şekilde anlaşılabilir. Biraz su alınır ve zemin üzerine dökülür.

 

Zemin suyu çekmiyorsa hazır değildir. Beton üzerinde kalan su zeminin hazır olmadığını gösterir. Ardından beton üzerinde çatlak varsa, poliüretan mastikle onarılır. Çatlaklarda onarıldıktan sonra kurumaya bırakılır. Ardından astar uygulamasına geçilir. Astar uygulaması, diplerden başlanarak yapılmalıdır. Yapılan astar uygulamasından sonra tekrar kuruması beklenir. Sekiz saatin ardından kuruma gerçekleşmiş olur.

 

 Küçükçekmece Epoksi Boya

 

Sekiz saatin ardından ara kat için epoksi boya hazırlanır. Yine diplerden başlamak kaydıyla ara kat uygulamasına geçilir. Daha sonra epoksi pullar el yardımıyla tüm yüzeye serpiştirilir. Bu işlem yüzey kurumadan yapılmalıdır. Ara katın kuruması için mutlaka 24 saat beklenmelidir. Kurumanın ardından yeni bir kat daha atılır. Pullar süpürge yardımıyla yüzey üzerinden temizlenir. Son olarak şeffaf epoksi uygulamasına geçilir. Yapılan bu işlemin ardından zemin, hazır hale getirilir. Müşteriye teslim edilir.