Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Son zamanlardaki en popüler etkinliklerden biri, zemine epoksi uygulanmasıdır, ancak epoksi nedir, nasıl kullanılır, zemine başvurmanın amacı nedir önce belirtilmelidir. Epoksi her türlü çizik, sıyrık, kayma ve yanıklara karşı dayanıklı sıvı bir maddedir.

Aslında, yapışkan özellikleri ile bilinen reçinelerden biri olan epoksi, bugün zemini kaplamak için kullanılmaktadır. Temizlemesi kolay, her ortama uygulanabilir ve sürdürülebilir kullanım sunan epoksi zemin modelleri daha da faydalıdır.

 Lüleburgaz Epoksi Boya

Epoksi uygulamalarında kullanılan malzemeler epoksi, sertleştirici ve renk macunlarından oluşur. Renkli bir zemine sahip olmak isteniyorsa, macunlar kullanılabilir, ancak şeffaf bir yapı istenirse, macunlar kullanılabilir. Uygulanacak zeminin büyüklüğüne bağlı olarak bir epoksi, macun ve sertleştirici madde karışımı sağlanmalıdır. Karışık boya bir astar olarak zemine yayılmalıdır. Genellikle zemine 3 kat boya uygulanır.

İkinci kat boyadan sonra ikinci bir boya uygulanır. Son olarak, 3. kat boya uygulanır ve işlem tamamlanır. Epoksi boya nasıl uygulanacağı sorusunun cevabı için yetkili kişilere de danışılabilir. Toprağın kullanılacağı yapılara dikkat ederek bu katlarda ne yapılması gerektiğini bilmek epoksi uygulamasının bel kemiğidir. Zeminin beton, mermer, fayans gibi özellikleri olabilir. Epoksi zemin kaplama ağır yüklerin kullanılacağı yerlerde daha kalın hazırlanırken, ince epoksi okullar ve hastaneler gibi yerlerde uygulanır.

 Lüleburgaz Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zeminin hazırlanması için, önce muamele edilecek alan iyileştirilmelidir. Burada, zemin düzeltilmeli ve pürüzsüz olmalıdır. Alan bu açıdan büyük önem taşımaktadır. Beton zeminlerde yüzeydeki toz ve boşluklar temizlenmelidir. Zemin fayans veya başka bir malzemeden yapılmışsa, daha pürüzsüz bir yapıya sahip olmak için gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. official zlibrary domain library.z . Find free books Önceki döşeme kaldırılmalı ve temiz ve düzenli bir ortama dönüştürülmelidir. Zemindeki yerlerde temizlenmelidir.