info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

MORTAR EPOKSİ ZEMİN

Darbe mukavemeti en yüksek epoksi uygulamasıdır. Komple zemin mortar yapılabildiği gibi çukur ve büyük girintilerde de rahatlıkla kullanılabilir. Ağır endüstri fabrikalarında özellikle tercih sebebidir.

Kimi tesislerde multilayer epoksi kaplamanın alt kısmında oluşan çöküntüleri doldurmak için de kullanılır. En çok yapılan hatalardan biri de bu çukurlarda tamir harcı ve hazır sıvaların  kullanılmasıdır. Bu malzemelerin mekanik dayanımı çok düşüktür. Ağır araçların üzerinden sürekli hareketi ile çok kısa sürede epoksi kaplamanın altında toza ve kum yığınına dönüşebilir. Bir süre sonra da epoksiyi bir çarşaf gibi kaldırabilirsiniz. Mortar epoksi ise dayanımı çok yüksek olduğundan böyle bir olay ile karşılaşılmaz.

Mortar epoksi zemin sonrası pürüzlü ve pürüzsüz yüzeyler elde edilebilir. Kimyasal ve mekanik dayanımı yüksek olan bu epoksi kaplama türü de diğer epoksi kaplamaları kadar bir süre alır. Normal hava koşullarında 5-6 gün kadar bir zaman alır. Son kat sonrası yine 24 saat geçtikten sonra kullanımı doğrudur.

Mortar Kullanım Alanları

Mortar epoksi kaplama özellikle ağır sanayi sektöründe kullanılır. Yoğun trafik ve malzeme akışının olduğu tesislerde tercih edilir. Bir de aşırı kullanım sonucu oluşan çukur ve çatları kapamak için kullanılır. Özellikle makine fabrikaları, kimyevi üretim tesisleri ve ağır yüke maruz kalan zeminlerde kullanılabilmektedir. Her türlü renk tercih edilebilir.

Mortar kaplama tüm zeminde uygulandığı gibi lokal olarak kırılmış, bozuk, çatlar ve dağılmış zeminlerde tamir amaçlı kullanılabilir.

Özellikleri

  1. Kalınlık açısından diğer epoksi uygulamalarından daha kalındır.
  2. Trafik yoğunluğu fazla ve ağır sanayi tesislerinde tercih edilir.
  3. Genellikler tam ya da yarı pürüzlü zeminler elde edilir.
  4. Tozuma yapmaz, tozu tutmaz.
  5. Su geçirmez.
  6. Kolay temizlenir.
  7. Kolay uygulanır, fazla zaman almaz.
  8. Bakımı ve onarımı tahmin edildiği kadar zor değildir.
  9. Zemin yapışma karakteri en yüksek epoksi uygulamasıdır.
  10. 4-10 mm kalınlıklarında uygulanır.