Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi zemin kaplama, günümüzde en çok tercih edilen zemin kaplama çeşididir. Epoksi maddesi “termoset plastik” de denilen yapışkan bir maddedir. Önce jel kıvamına gelen bu madde yavaş yavaş sertleşerek zemin kaplama için en uygun halini alıyor. Sertleşme sürecine donma süreci de diyebiliriz. Epoksi maddesi, donmuş haliyle yüksek kalitede su geçirmez bir yapıştırıcı görevi görmektedir. Kısacası, epoksi maddesi teknolojik ve dayanıklı bir zemin kaplama ürünüdür.

 

 Epoksi Otopark Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır?

 

Epoksi maddesinin en önemli özelliği olan yapıştırıcı görevi görmesi yapı sektöründe oldukça revaçta olan bir maddedir. Bugün, pek çok alanda ve mekan çeşitlerinde epoksi zemin kaplama tercih edilmektedir. Örnek olarak, fabrika, otopark, gıda sektörü, vs. verilebilir. Bu alanlardan en önemlisi endüstriyel üretim sağlayan alanlardır. Bunun sebebi, ağır iş makinelerinin zemin üzerinde yarattıkları deformasyondur. Bu deformasyonu engellemek için epoksi zemin kaplama çok avantajlı olmaktadır.

 

Epoksi maddesinin kullanımının bir diğer önemli avantajı ise hijyenik olmasıdır. Uzun çalışma saatlerinde insan sağlığı açısından oldukça ciddi bir rol üstlenmiştir. Yapımı aşamasında zeminin tozlu veya kirli olmamasına dikkat edilmelidir ve sonrasında da kesinlikle toz tutmaz bir yapı haline gelmektedir. Bu durum da sağlık açısından önemli bir özelliktir.

 

Epoksi Center, tüm fırsatları ve yüksek kalite hizmetleri ile sizleri beklemektedir. Epoksi zemin kaplama alanında birçok mekana uygun yapı çeşitliliğine sahip olması, elde edebileceğiniz en iyi hizmete ulaşmanızı sağlayacaktır.