info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Mikro Beton Uygulama, EPOKSİCENTER

Günümüzde pek çok farklı çeşitte zemin kaplaması yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi ise mikro beton adındaki zemin kaplama türüdür.

 Mikro Betonlar Nasıl Zeminlerdir?

 Mikro Betonun Tanımı: Mikro betonlar Zeminlerde bitirme katmanı olarak kullanılan, güçlü mekanik özelliklere sahip,yüksek performanslı dekoratif zemin kaplama malzemelerdir. En büyük tane boyutları ise 1-1,5 mm’yi aşmamaktadır.Genelde, tesviye, tamir, düzeltme ya da bitirme katmanı olarak kullanılan malzemelerdir. İstenen performansı sağlayabilmeleri için, mikro betonların dizayn aşamasında dolgu tipi, çimento tipi, çimento ve su oranı gibi durumlara dikkat edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra kullanılan kimyasal tiplerinin de optimize edilmesi oldukça büyük önem taşır.

Mikro betonların kullanımı sayesinde cilalama adımını atlayarak şık bir görünüm elde edilmesi pekala mümkündür. Mikro betonlar aynı zamanda şık ve doğal görünüme sahip olmaları sebebi ile de tercih edilmektedir.

 

 Mikro Betonun Uygulama Aşamalarına Kısa Bir Bakış

İçinizde mutlaka ki mikro beton uygulama sürecini merak edenler vardır. Bu sürecin kısa bir açıklaması ise aşağıdaki gibi açıklanabilir.

 Uygulama Aşaması

Uygulama yapılacak yüzey temizlendikten sonra astarlama yapılır. Bu alt zemini kuvvetlendiren önemli bir ilk aşamadır.

Alt zeminin yeteri kadar sağlam olmadığı alanlarda bu sayede Mikro beton uygulamasında gerekli şartlar sağlanır.

Uygulama alanında ortamın hava şartları da müsaitse, döküme başlanabilir.

Alanın ihtiyacı doğrultusunda seçilmen olan Mikro beton, istenilen renk ve kalınlıklarda uygulanmaya başlandıktan sonra alanlar kaplanmış olur.

Zemin kullanıma açılmadan önce, tercih edilmiş olan cilalama gibi yüzey uygulamaları da tamamlanarak, Mikro beton uygulaması bitirilmiş olur.