info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

epoksi-zemin-kaplama-2-min

Zemin kaplamalarında gelişen imkanlar sayesinde birçok farklı sistem kullanılıyor. Bu değişik ve kaliteli sistemler ile zeminlerine kaplama yapılan mekanlar eskisinden daha şık ve kullanışlı hale geliyor. Uzun yıllardır yaptığımız epoksi uygulama da bu uygulamaların başında geliyor.

Birçok farklı yere uyguladığımız epoksi zemin kaplamaları sayesinde görünüm, kullanım ve temizlik açısından birçok yarar sağlanmaktadır. Bu kaplamaları birçok çeşitte ürettiğimiz için istediğiniz her zemine uygun kaplamayı firmamızda bulabilirsiniz. İstediğiniz renklerde ve desenlerde ürettiğimiz epoksi zemin kaplamaları sayesinde temizliklerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Kaplamaların haricinde epoksi boya alternatiflerimizi de deneyebilirsiniz.

 

Epoksi Uygulama Nedir?

Epoksi kaplamaları birçok mekan için ayrı çeşitlerde uygulanmaktadır. Bunlardan biri olan poliüretan esaslı kaplamalar genellikle çelik ya da beton zeminlerin üzerine uygulanmaktadır. En fazla spor yapılan mekanlarda kullanılan bu epoksi uygulama derz kullanmadan yapılır.

Oldukça esnek bir yapıda olması sayesinde kaplama yaptığımız alanın altındaki zeminde çatlamalar ve genleşmeler olsa dahi kaplama bundan etkilenmemektedir. Self Leveling adlı kaplamamızda ise oldukça pürüzsüz bir zemin elde edilmektedir. Darbelere karşı oldukça dayanıklı olan bu epoksi uygulama çeşidi kolay temizlenebilen bir özellik taşıyor. Bu uygulamalar genel olarak hastanelerde, spor salonlarında, otopark alanlarında kullanılabilmektedir.

Epoksi Uygulama Nasıl Yapılır?

Bu zemin kaplamamızın en bilinen ve en çok beğenilen özelliklerinden birini hızlı kuruyabilme özelliği oluşturmaktadır. Uygulamanın yapılabilmesi için ortam sıcaklığının en az 22 derecede olması gerekir. Uygulamayı beton zeminlerin yanında fayans veya karo zeminler üzerine de uygulayabilmekteyiz.

Böylece kaplama yaptırmak için zemini kazıtmak gibi ayrı işlemlerle uğraşmanıza gerek kalmamaktadır. İsterseniz zemin üzerine her türlü boya vb. malzemeler kullanabilir, özellikle otopark alanlarında istediğiniz yönlendirme işaretlerini çizebilirsiniz. Uygulamayı bitirdikten kısa süre sonra zemini kullanmaya başlayabilirsiniz.