Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi zemin kaplama oldukça tercih edilen bir zemin kaplama işlemidir. Epoksi zemin kaplama yapmak için belirli aşamalar eşliğinde bu işlem yapılmaktadır. Oldukça dayanıklı ve darbe emici bir özelliği olan epoksi zemin kaplama yapmak için profesyonel bir işçilik gerekir.

 

Bu işi yapacak kişi oldukça profesyonel bir ekipten oluşmalıdır. Epoksi zemin kaplama işlemlerinde profesyonel olmayan ekipler tarafından yapıldığı zaman bir takım zeminsel problem yaşanabilmektedir. Bunun için bu detaya dikkat etmek gerekir.

 

 İlk Aşama İnceleme

 

Epoksi zemin kaplama yapacak işçiler öncelikle zemini detaylıca bir incelemesi gerekmektedir. Zeminde sertlik veya diğer başka sorunlar varsa önce bu problemlere giderilecek çalışmalar yapılmalıdır.

 

Pürüzsüz bir zemine yapılacak olan epoksi zemin kaplama zemine göre malzeme seçilerek yapılır. Epoksi çeşidinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bundan dolayı her zemine aynı bir zemin kaplama işlemi uygulanmaz. AVM otoparklarında ise sürekli araç trafiği olduğundan dolayı epoksi zeminler uygulanır. Ve otoparklar da uygulanan epoksi zemin uygulamaları farklıdır.

 

 Zemin Kaplamaya Uygun Hale Gelir

 

Epoksi zemin yapılırken zeminin temiz olması gerekmektedir. Zemin önce profesyonel işçiler tarafından temizlenir ve kaplamaya uygun hale getirilmektedir. Temizlenen zeminden sonra zemine astar uygulaması yapılmaktadır.

 

İlk kat astar ile birlikte atılır ve zeminin darbe emici özelliği bu atılan ilk kat ile atılmaktadır. Daha sonra zemine epoksi zemin için gerekli uygulamalara başlanır. Uygulama epoksi zemin malzemeleri ve maddeleri ile birlikte yapılır. Böylelikle zemin yapımı tamamlanır.