Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Otoparklardaki düzenin sağlanması açısından yönlendirme işaretleri önem taşımaktadır. Parkın kullanımında kargaşa ortamı olmadan düzenli şekilde park olanağı için yönlendirme işaretleri gereklidir. Sahada akışın düzenli hale getirilebilmesi için giriş çıkış yönlerinin belirtilmesi için kullanılmaktadır.

 

 Neden Epoksi Kullanılmalı?

 

Özellikle otopark gibi alanlarda zemin sürekli aşınma halinde olacaktır. Olası sürtünme ve yağlanma gibi durumlara, kimyasal maddelere dayanıklı epoksi zemin malzemesi tercih edilmelidir. Bu şekilde yapılacak işlem dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır. Özellikle otopark yönlendirme de dayanıklılık açısından epoksi kullanılmaktadır. Yapılan yönlendirme ve işaretler amacına ulaşması için kalıcı olmalıdır. Silinmiş, yok olmuş işaretler kargaşayı önlemek yerine daha büyük karışıklıklar yaratabilir.

 

Özellikle otoyol ve otoparklarda bu nedenle işaretlemeler ve yönlendirmeler epoksi boya kullanarak yapılmaktadır. Kimyasallara dayanıklı olduğu gibi, hava değişimlerine, doğa koşullarına da dayanıklı bir üründür. Renkli olabilmesi ile de yön oklarında dikkati kolayca çekebilmektedir. Her alanda kullanılabilen epoksi kaplama aynı zamanda kolay temizlenme özelliği ile de tercih edilmektedir.

 

Antibakteriyel bir ürün olması nedeniyle de farklı zeminlerde epoksi kullanımı tercih edilmektedir. Günümüzde zemin kaplaması olarak sunduğu avantajlardan en önde gelenleri;

-Hijyeniktir, toz tutmaz.

-Yalıtkanlık özelliği taşır.

-Sürtünme ve baskılara karşı dayanıklıdır. Kolay aşınmaz.

-Kolayca temizlenme özelliğine sahiptir.

-Sıvıyı geçirmeyen özelliktedir.

 

Tüm özelliklerinin yanı sıra ekonomik bir çözümdür.Farklı renkleri ile birçok alanda kullanıma uygundur. Aynı zamanda olası durumlarda tamiri kolay ve düşük maliyetlidir. Dayanıklılığı ve uzun ömürlü kullanımı sayesinde otoparklar için en uygun malzemedir.