info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi zemin boyama işleminden önce uygulama yapılacak yüzeyin temiz olmasına dikkat edilmesi gerekir. Kir, toz, yağ ya da pas kalıntıları kaplama kalitesinin düşmesine neden olacaktır. Yüzeydeki çıkıntıların da giderilmesi gerekir.

 

Tamamen pürüzsüz bir yüzeyde uygulama yapılacak olmasına dikkat edilir. Boya uygulamadan önce bir astar uygulaması yapılır. Astar uygulamasından sonra ise bir ara kat malzemesi uygulanmaktadır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra epoksi boya tüm yüzeye uygulanır. İsteğe bağlı olarak düz ya da desenli bir boyama yapılabilir.

 

Desen isteniyorsa boya henüz kurumamışken desenler verilir ve ardından yüzey kurumaya bırakılır. Diğer zemin kaplama uygulamalarına göre daha basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Pürüzsüz olduğu takdirde hemen hemen tüm yüzeylerde uygulanabilir.

 

Epoksi Zemin Boyası Nasıl Yapılır?

 

Zemin kaplamasının daha sert ve uzun yıllar dayanıklı olmasını isteyen kişiler genellikle epoksi zemin kaplama işlemini tercih etmektedir. Uzun ömürlü olmalarının yanında epoksi boya yaptırmanın getirdiği önemli avantajlar mevcuttur. Epoksi kaplama lekenin yüzeyde kalmasını sağladığından temizliği kolaylaştırır.

 

Antibakteriyel özelliğe sahip olduklarından hijyen açısından da katkı sağlar. Kimyasal etkileşimlere karşı dayanıklı olduğu için temizlik sırasında kullanılan aşındırıcı ürünlerden zarar görmez. Epoksi zemin kaplama uygulaması doğru bir şekilde uygulandığı takdirde sadece pratik kullanım için değil dekorasyon açısından da beklentileri karşılayacaktır. Bu nedenle, boya uygulaması için tecrübeli kişilerden hizmet alınmasına dikkat edilmelidir.