Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi, birlikte kullanıldığı malzemeleri birbirine yapıştırma görevi gören bir maddedir. Bu sebeple, zemin kaplama alanlarında kullanılmaya başlanmıştır. İzolasyon yapısı sayesinde suyu üzerinde tutar ve su geçirmez. Kullanım amaçlarına ve kullanılacağı mekanlara göre çeşitlilik de göstermektedir. Dolayısıyla, en uygun epoksi zemin kaplamaya sahip olabileceğiniz adres yüksek kalite hizmet anlayışına sahip olan Epoksi Center’dır.

 

 Epoksi Zemin Kullanım Alanları

 

Epoksi zemin kaplama pek çok mekana uygun olarak tasarlanabilir. Bunlarda bazıları, gıda sektörü, ilaç sektörü, fuar mekanları, kimyasal üretim sağlayan mekanlar, uçak hangarları, otoparklar, fabrikalar, vs. olmaktadır. Genellikle, epoksi zemin kaplama endüstriyel üretim sağlayan mekanların zemini için çokça tercih edilmektedir.

 

Çünkü, ağır iş makineleri zemine zarar vermektedir. Epoksi zemin kaplama bu zararın önüne geçmek için bir numaradır. Bu gibi yerlerde çalışma saatlerinin uzunluğunu da göz önünde bulundurursak, insan sağlığı açısından da toz veya kir tutmadığı için epoksi zemin kaplama oldukça revaçtadır. Üstelik, buhar ile temizlenebilme kolaylığına da sahiptir.

 

 Epoksi Zemin Kaplamanın Özellikleri

 

Ağır iş makinelerinin zemine zarar vermesini engellemesinin ve hijyenik olarak insan sağlığını korumasının dışında birçok önemli özelliği vardır. Bunlardan ilki, epoksi zemin kaplamanın uygulanma aşaması çok pratik ve kolaydır.

 

Ayrıca, kokusuzdur, kimyasal maddelere karşı yüksek dayanıma sahiptir, mekanik dayanıma sahiptir, yeni bir beton dahi olsa çok kolay bir şekilde uygulanabilir ve ıslak bile olsa kaymaz özelliği vardır. Tüm bu özellikleri dolayısıyla epoksi zemin kaplama, yapı sektöründe en çok kullanımı olan zemin kaplama çeşidi olmaktadır.