Open/Close Menu Epoksi Zemin Kaplama

info@epoksicenter.com.tr
ÜCRETSİZ KEŞİF »

+90 (212) 853 40 55
HEMEN ARAYIN !!

Epoksi zemin kaplama doğa koşullarına karşı olarak üretilmiştir. Yani doğal olarak herhangi bir zemin çürümesi ile karşılaşılmaz. Su geçirmeme özelliği olduğundan dolayı dolayısıyla buzlanma gibi tehlike oluşturabilecek koşullarda yaşanmamaktadır. Epoksi zemin ayrıca ekonomik bir zemin kaplama uygulamasıdır.

 

Diğer zeminler kolayca su geçirdiğinden dolayı yıpranma veya çatlama yaşadığından dolayı iş yerleri zemin yaptırırken ekstra bir masraf yapmaktadır. Bundan kaçınmak amacı ile çoğu yerde dayanıklı bir zemin uygulaması olan epoksi zemin uygulaması yapılmaktadır.

 

Epoksi Zemin Kaplama Su Geçirir Mi?

 

Epoksi zemin günümüzde günlük hayatta görebileceğimiz bir zemin kaplamadır. Özellikle oldukça yaya trafiğinin fazla olduğu yerlerde epoksi zemin kaplama işlemi yapılmaktadır. Epoksi zemin kaplama yıpranmaya karşı oldukça dayanıklı bir kaplama olduğundan çoğu yerde tercih edilmektedir. Epoksi zemin kaplama aynı zaman da su geçirmeyen bir yalıtım ile yapılmaktadır. Suya karşı oldukça dayanıklı olan epoksi zemin kaplama hemen hemen her yerde görebileceğiniz zemin kaplamaları arasında yer alır.

 

Epoksi Zeminin Su Geçirmeme Özelliği

 

Epoksi zemin kaplanan yerde aynı zaman da estetik bir görünümde sağlanmaktadır. Bunun için pek çok yerde tercih edilmektedir. Özellikle AVM teraslarında epoksi zemine sıklıkla rastlarız. AVM terasları açık alanda olduğundan dolayı sıklıkla yağmur veya temizlenmek amacı ile su ile temas edilmektedir. Bu temasından dolayı zeminin dayanıklı bir hale gelmesi için ve yıpranmaya karşı dirençli bir hale getirilmesi amacı ile epoksi zemin kaplama işlemi uygulanmaktadır.